Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą kształci młodzież od 55 lat. Liczne sukcesy edukacyjne, artystyczne i sportowe uczniowie naszego liceum ogólnokształcącego łączą z działalnością charytatywną  - Szkolny Klub Wolontariatu organizuje rożne formy pomocy potrzebującym: zbiórki żywności, środków materialnych, odzieży, akcje krwiodawstwa, festyny i kiermasze. Na rzecz społeczności uczniowskiej i mieszkańców Kostrzyna nad Odrą aktywnie działają harcerze szkolnej drużyny wędrowniczej „Polonium”. W ramach umowy patronackiej nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński, ICT Poland, LMI Polska, Schloss Trebnitz i Gimazjum w Neuenhagen. Każdego roku najlepszy uczeń kostrzyńskiego liceum ogólnokształcącego z rąk lubuskiego wojewody i kuratora oświaty otrzymuje prestiżowe Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

   Prowadzimy kształcenie ogólne, a uczniowie od klasy pierwszej mogą realizować dwa lub trzy przedmioty
w zakresie rozszerzonym.

W roku szkolnym 2024/2025 na pierwszoklasistów czekają trzy klasy liceum ogólnokształcącego:

•    klasa o profilu humanistycznym z rozszerzonym językiem polskim oraz historią i wiedzą o społeczeństwie
•    klasa o profilu językowym z rozszerzoną geografią i językiem angielskim
•    klasa  o profilu biologiczno-chemicznym z rozszerzoną biologią, chemią i matematyką. 

Lekcje języków obcych w zakresie podstawowym odbywają się w grupach językowych o różnym poziomie zaawansowania. Proponujemy naukę języków:

•    angielskiego,

•    niemieckiego.

   Nasza szkoła dysponuje rozbudowaną infrastrukturą, zajęcia szkolne prowadzone są w bardzo dobrze wyposażonych salach lekcyjnych, pracowni chemicznej, biologicznej, fizycznej i informatycznej oraz w bibliotece, czytelni i nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej. W całej szkole posiadamy internet światłowodowy i sieć Wi-Fi, do dyspozycji uczniów jest  stołówka i gabinet pierwszej pomocy medycznej. Atrakcyjne zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są na nowoczesnych boiskach sportowych oraz w dobrze wyposażonej siłowni i sali fitness. Centralnym miejscem szkoły jest rotunda, w której odbywają się liczne imprezy szkolne.
Placówka nasza została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda, podjazdy, toalety).

   Jeśli lubisz przedmioty ogólnokształcące, interesujesz się tym,  jak funkcjonuje otaczający nas świat, pasjonuje Cię nauka języków, lubisz historię, geografię, z ciekawością czytasz książki, masz talent literacki a może jesteś uzdolniony artystycznie i przede wszystkim chcesz solidne przygotować się do egzaminu maturalnego oraz studiów wyższych – nasza szkoła ze wszystkimi profilami nauczania czeka właśnie na Ciebie!