Technikum wchodzące w skład Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą posiada bogatą, ponad 60-letnią tradycję. Kierunki kształcenia szkoły dostosowywane są do potrzeb lubuskiego rynku pracy. W naszej ofercie znalazły się więc poszukiwane zawody.

W roku szkolnym 2023/2024 na pierwszoklasistów czekają trzy klasy technikum:

- technik ekonomista (kwalifikacja EKA.04 Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej oraz kwalifikacja EKA.05 Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych), przedmiot rozszerzony – matematyka,

- technik hotelarstwa (kwalifikacja HGT.03 Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie oraz kwalifikacja HGT.06 Realizacja usług w recepcji), przedmiot rozszerzony – geografia.

- technik logistyk (kwalifikacja SPL.01 Obsługa magazynów oraz kwalifikacja SPL.04 Organizacja transportu), przedmiot rozszerzony – matematyka.

Lekcje języków obcych odbywają się w grupach językowych o różnym poziomie zaawansowania. Proponujemy naukę języków:

•    angielskiego,

•    niemieckiego.

Uczniowie technikum w klasie trzeciej i czwartej odbywają 4-tygodniowe praktyki zawodowe w wielu lubuskich i ogólnokrajowych firmach.

   Nasza szkoła dysponuje dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi, pracownią hotelarską, logistyczną, informatyczną, biblioteką i czytelnią, internetem światłowodowym, siecią wi-fi, nowoczesną halą sportowo-widowiskową, stołówką i gabinetem pierwszej pomocy medycznej. Do dyspozycji uczniów pozostaje także kompleks boisk sportowych oraz dobrze wyposażona siłownia i sala fitness. Centralnym miejscem szkoły jest rotunda, w której odbywają się imprezy szkolne. W szkole bardzo aktywnie działa Samorząd Uczniowski, który we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu organizuje wiele imprez dla uczniów i społeczności lokalnej. Placówka nasza została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda, podjazdy, toalety).

   Od lat uczniowie technikum hotelarskiego uczestniczą w międzynarodowym projekcie „Kawiarnia uczniowska” w Trebnitz. Uczniowie technikum logistycznego i technikum hotelarskiego uczestniczą w szkoleniach i wycieczkach zawodoznawczych organizowanych we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyczną i Wyższą Szkołą Hotelarstwa w Poznaniu oraz w zajęciach logistycznych prowadzonych w kostrzyńskich firmach współpracujących ze szkołą: ICT Poland, Arctic Paper, Telemond oraz DPD Polska i Inspekcja Transportu Drogowego.

Uczniowie naszej szkoły z sukcesami reprezentują miasto i powiat w konkursach i olimpiadach przedmiotowych z logistyki, rachunkowości i przedsiębiorczości. Każdego roku najlepszy uczeń kostrzyńskiego technikum z rąk lubuskiego wojewody i kuratora oświaty otrzymuje prestiżowe Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

   Warto nadmienić, że uczniowie technikum w Kostrzynie nad Odrą uzyskują bardzo wysokie wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie plasując się w czołówce szkół powiatu gorzowskiego i województwa lubuskiego. Po maturze wielu z nich studiuje na krajowych i zagranicznych uczelniach. Czy rozpoczniesz naukę w naszym technikum, którego absolwenci podejmując pracę zawodową są cenionymi specjalistami w przedsiębiorstwach, bankach, urzędach?