TECHNIKUM W ZSP NR 2

Dla wytrwałych i nastawionych na kształcenie zawodowe, mamy pięcioletnie technika dające konkretny zawód z perspektywą własnej firmy:

  1. Technik usług fryzjerskich to wszechstronny fachowiec, który za pomocą nowoczesnych narzędzi typu komputer, infrazon i mikrokamera zaprojektuje, zbada i wypielęgnuje skórę i włosy swoich klientów. Dzięki posiadanej przez nas pracowni kosmetycznej uczniowie tego kierunku zdobędą umiejętności w zakresie zabiegów pielęgnacyjnych na twarz oraz paznokcie. Makijaż czy manicure to doskonałe uzupełnienie usług salonu fryzjerskiego. Fryzjer i kosmetyczka w jednym!
  2. Technikum przemysłu mody przeznaczone jest dla chcących projektować, wykonywać, zareklamować oraz sprzedać swoją kolekcję ubrań. Maszyna do szycia w towarzystwie specjalistycznych programów komputerowych czy profesjonalnych drukarek. Kreatorzy mody, świetni fachowcy szyjący na zamówienie, blogerzy modowi – po tym technikum sam wybierzesz swoją drogę.

W naszej szkole odnajdziesz się od nowa, będziesz realizować swoje pasje na zajęciach pozalekcyjnych, m.in. w renomowanym klubie judo „Olimp”, a może przeżyjesz przygodę życia na  praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus, europejskich projektów transgranicznych i spokojnie przygotujesz się do dorosłego życia.

ZSP Nr 2 to Lubuska Szkoła Europejska. To honorowy tytuł przyznawany za zaangażowanie w liczne projekty europejskie.

Wybór należy do Ciebie…

INTERNAT

ZSP Nr 2 posiada komfortowy internat dla uczniów uczęszczających do wszystkich szkół ponadpodstawowych w Nowej Soli.

W nim nauczysz się samodzielności, działania w grupie i planowania swojego czasu. Znajdziesz bezpieczną przystań po wielu godzinach zajęć w szkole bez konieczności tracenia czasu na dojazdy i martwienia się, czy zdążysz na ostatni autobus.

Czeka na ciebie 28 przytulnych pokoi (1,2,3-osobowych). Masz zagwarantowane 3 posiłki dziennie oraz stałą 24-godzinną opiekę pedagogiczną. Zawsze możesz tu liczyć na pomoc w nauce, rozwijać zainteresowania i pasje. Mamy wi-fi.

Pobyt w internacie jest bezpłatny, płacisz jedynie za posiłki. Naprawdę warto!