MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Zajęcia praktyczne: w Centrum Kształcenia Zawodowego w Skwierzynie.

Kwalifikacje zawodowe do wykonywania zawodu po zdaniu egzaminu, Dzięki egzaminowi nabywa się pełne kwalifikacje do wykonywania zawodu. Egzamin zawodowy - OKE. Informacje na stronie: www.oke.poznań.pl

 Do głównych zadań zawodowych mechanika pojazdów samochodowych należy obsługiwanie, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych. Tak szeroki zakres działań zawodowych powoduje, że osoba wykonująca pracę w tym zawodzie powinna być dobrze wykształcona. We współczesnych pojazdach samochodowych stosowana jest coraz większa ilość elementów elektronicznych, co wymusza ciągłe kształcenie i doskonalenie swoich wiadomości i umiejętności zarówno z konstrukcji maszyn, jak również elektrotechniki i elektroniki.

Kwalifikacja

Dodatkowe kwalifikacje na darmowych kursach: wózki widłowe, spawacza, prawo jazdy kat. B, C, C+E,     STAŻE i PRAKTYKI
u pracodawców i

KLASY WIELOZWODOWE

ZAWODY

Dla uczniów prowadzone są zajęcia pozalekcyjne: teatralne, taneczne, sekcja szachowa, zajecia sportowe.

W szkole również prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu organizujące wiele działań  m,in. zbiórka żywności, Góra Grosza - wsparcie dzieci  wychowawujących się poza rodziną bilogiczną, Pola Nadziei - wsparcie hospicjum w Gorzowie Wlkp., Świąteczna paka dla zwierzaka, kiermasze charytatywne i inne.