Rekrutacja 2020/2021 - garść przydatnych informacji

Drodzy ósmoklasiści!

Nieuchronnie zbliża się chwila, w której będziecie musieli zadecydować, w jakim kierunku pójdzie Wasza dalsza edukacja. Rzecz jasna, pragniemy zachęcić Was do przyjścia do naszej szkoły. Co zatem mamy do zaoferowania?

W roku szkolnym 2020/2021 planujemy otworzyć trzy klasy.

Dla miłośników przedmiotów ścisłych otwieramy klasę matematyczno-informatyczną o rozszerzonym nauczaniu języka obcego, matematyki i informatyki.

Tym z Was, których zainteresowania skłaniają się gdzie indziej, proponujemy klasę ogólną, gdzie sami wybieracie rozszerzenia realizowane w grupach: 1 język obcy i 2 przedmioty humanistyczne (historia, WOS) lub dwa przedmioty przyrodnicze (biologia, chemia, fizyka, geografia). Możliwe jest również połączenie przedmiotu humanistycznego z przyrodniczym.  

Planujemy otworzyć też klasę sportową, gdzie oprócz rozszerzeń realizowanych zgodnie z profilem klasy ogólnej, będziecie mogli rozwijać swoje zdolności w piłce siatkowej od kierunkiem trenerów STS „Olimpia”.

Sport związany jest również z działalnością krajoznawczą naszej szkoły. Nasi uczniowie co roku biorą udział w wakacyjnych wyjazdowych obozach treningowych; powracamy również do organizowania spływów kajakowych i obozów wędrownych.

Stawiamy również na współpracę zagraniczną w ramach projektów europejskich.

Zapraszamy serdecznie!