Aby zapewnić naszym uczniom wysoki poziom kształcenia, sukcesywnie unowocześniamy własne zaplecze dydaktyczne. Szczególnie dbamy o nie w tych obszarach, na których nauka wymaga specjalistycznego sprzętu - informatyce, mechatronice, kierunkach elektronicznych i mechanicznych. Zajęcia specjalistyczne prowadzone są w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach.  Obecnie posiadamy  12 pracowni informatycznych liczne pracownie specjalistyczne, w tym laboratorium obrabiarek sterowanych cyfrowo. Dzięki rozbudowie szkoły, od roku szkolnego 2019/20 oddane zostały dwie nowe pracownie dla potrzeb kształcenia zawodowego. Uruchomiliśmy również, jako pierwsi, nowy kierunek kształcenia - technik programista
      W roku szkolnym  2017/2018 w ZSEiS została uruchomiona najnowocześniejsza pracownia PLC. Pracownię ufundowała firma SECO/WARWICK ze Świebodzina, która jednocześnie objęła patronat nad  klasami mechatronicznymi
Oprócz prowadzonych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, uczeń zawsze ma prawo do korzystania z wielu innych form zajęć pozalekcyjnych. Każdy nauczyciel organizuje zajęcia konsultacyjne. Prowadzone są fakultety i zajęcia wyrównawcze. Uczniowie mogą korzystać także z dodatkowych zajęć sportowych. Mamy drużyny m.in. siatkarskie, koszykarskie, gramy w brydża, szachy, jest dostępna siłownia i sala tenisa stołowego. W sporcie mamy tak wiele osiągnięć, że nie sposób ich tu wymienić. Od czerwcu 2010  nasi uczniowie korzystają z kompleksu boisk sportowych wybudowanych w ramach projektu „Orlik 2012”

Organizujemy wiele ciekawych kół zainteresowań, m.in. koło Linuxa, programowania obiektowego.
Zajęcia praktyczne realizowane są w naszym obiekcie przy ulicy Dolina Zielona. Baza dydaktyczna szkolnych warsztatów dostosowana jest do wymagań  kształcenia praktycznego w zawodach, w których szkoła prowadzi nabór uczniów. Od kilku lat jesteśmy Ośrodkiem Egzaminacyjnym akredytowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu, dzięki czemu niemal co roku korzystamy z  doposażania w sprzęt i nowoczesne urządzenia. Więcej na temat szkolnych warsztatów dowiesz się na naszej stronie
  zseis.zgora.pl

W styczniu 2024r w CKZiU nr 2 ELEKTRONIK powstało jedno z pierwszych w Polsce Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie informatyki i programowania, w którym realizowane będą szkolenia i kursy specjalistyczne. 
Nasze Centrum to  zaawansowany technologicznie ośrodek kształcenia, szkolenia i egzaminowania w branży IT.
 Z naszej oferty będą mogli korzystać uczniowie, studenci, nauczyciele i pracownicy z branży informatyczno-programistycznej
Ostanie sukcesy uczniów:
 rok szk. 2023/24 - LAUREAT OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH W Telekomunikacji i Informatyce BLOK PROGRAMISTYCZNY
rok szk. 2022/23 - LAUREAT OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH W Telekomunikacji i Informatyce BLOK PROGRAMISTYCZNY
rok szk. 2021/22 - LAUREACI  OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I  WYNALAZCZOŚCI  w Warszawie za pracę "Inteligentny pomiar energii w opraciu o system Linux i rozwiązania Internet of Things"
Przjdź i sprawdź Nas!    DZIEŃ OTWARTY  04.04.2024r

Zawody
Technik informatyk - uczniowie w czasie pięcioletniej nauki zdobywają kwalifikacje zawodowe technika informatyka oraz realizują program kształcenia ogólnego kończący się egzaminem maturalnym. Uczą się dwóch języków obcych : j. angielskiego oraz j. niemieckiego ( kontynuacja lub od podstaw). Aby dobrze przygotować absolwentów tego kierunku do egzaminu maturalnego i kontynuowania nauki na wyższych uczelniach technicznych jako przedmioty rozszerzone proponujemy matematykę i fizykę.
Od roku szkolnego 2016/17 uczniowie klas informatycznych objęci zostaną patronatem firmy Perceptus

Kształcenie zawodowe realizowane w zakresie teoretycznym i praktycznym ma na celu przygotować przyszłego absolwenta do wykonywania następujących zadań zawodowych:

W zakresie kwalifikacji INF.02 . Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych:
1) przygotowania do pracy systemu komputerowego i urządzeń peryferyjnych;
2) administrowania systemami operacyjnymi;
3) serwisowania i naprawiania urządzeń techniki komputerowej;
4) przygotowania i eksploatacji lokalnej sieci komputerowej. 
W zakresie kwalifikacji INF.03 . Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych:
1) tworzenia i administracji stronami internetowymi;
2) tworzenia, administracji i użytkowania relacyjnych baz danych;
3) programowania aplikacji internetowych;
4) tworzenia i administracji systemami zarządzania treścią. 

Po zdaniu dwóch egzaminów potwierdzających kwalifikacje w tym zawodzie:
INF.02 Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych
INF.03 Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych
absolwent szkoły otrzymuje dyplom potwierdzający tytuł technika

Technik programista - uczniowie w czasie pięcioletniej nauki zdobywają kwalifikacje zawodowe technika programisty oraz realizują program kształcenia ogólnego kończący się egzaminem maturalnym. Uczą się dwóch języków obcych : j. angielskiego oraz j. niemieckiego ( kontynuacja lub od podstaw). Aby dobrze przygotować absolwentów tego kierunku do egzaminu maturalnego i kontynuowania nauki na wyższych uczelniach technicznych jako przedmioty rozszerzone proponujemy matematykę i fizykę.
Od roku szkolnego 2019/20 uczniowie tych klas  objęci zostaną patronatem firmy Cinkciarz.pl

Kształcenie zawodowe realizowane w zakresie teoretycznym i praktycznym ma na celu przygotować przyszłego absolwenta do wykonywania następujących zadań zawodowych:

W zakresie kwalifikacji INF.03 . Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych:
1) tworzenia i administracji stronami internetowymi;
2) tworzenia, administracji i użytkowania relacyjnych baz danych;
3) programowania aplikacji internetowych;
4) tworzenia i administracji systemami zarządzania treścią. 

  W zakresie kwalifikacji INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji:
1) projektowania, programowania i testowania zaawansowanych aplikacji webowych;
2) projektowania, programowania i testowania aplikacji desktopowych;
3) projektowania, programowania i testowania aplikacji mobilnych. 

Po zdaniu dwóch egzaminów potwierdzających kwalifikacje w tym zawodzie absolwent szkoły otrzymuje dyplom potwierdzający tytuł technika programisty

Technik elektronik - uczniowie w czasie pięcioletniej nauki zdobywają kwalifikacje zawodowe technika elektronika oraz realizują program kształcenia ogólnego kończący się egzaminem maturalnym. Uczą się dwóch języków obcych : j. angielskiego oraz j. niemieckiego ( kontynuacja lub od podstaw). Aby dobrze przygotować absolwentów tego kierunku do egzaminu maturalnego i kontynuowania nauki na wyższych uczelniach technicznych jako przedmioty rozszerzone proponujemy matematykę i fizykę.
Od roku szkolnego 2016/17 uczniowie klasyelektronicznej objęci zostaną patronatem firmy Gedia Poland.
Kształcenie zawodowe realizowane w zakresie teoretycznym i praktycznym ma na celu przygotować przyszłego absolwenta do wykonywania następujących zadań zawodowych:
W zakresie kwalifikacji ELM.02 . Montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych:
1) montowania elementów oraz układów elektronicznych na płytkach drukowanych,
 2) wykonywania instalacji elektronicznych i instalowania urządzeń elektronicznych,  
3) uruchamiania układów i instalacji elektronicznych,
4) demontowania i przygotowania do recyklingu elementów, urządzeń i instalacji elektronicznych. 

 
W zakresie kwalifikacji ELM.05 . Eksploatacja urządzeń elektronicznych:
1) użytkowania instalacji elektronicznych i urządzeń elektronicznych,  
2) konserwowania i naprawy instalacji elektronicznych oraz urządzeń elektronicznych. 

Po zdaniu dwóch egzaminów potwierdzających kwalifikacje w tym zawodzie:
ELM.02. Montaż oraz instalowanie układów i urządzeń elektronicznych
ELM.05. Eksploatacja urządzeń elektronicznych
absolwent szkoły otrzymuje dyplom potwierdzający tytuł technika elektronika.

Technik mechatronik - uczniowie w czasie pięcioletniej nauki zdobywają kwalifikacje zawodowe technika mechatronika oraz realizują program kształcenia ogólnego kończący się egzaminem maturalnym. Uczą się dwóch języków obcych: j. angielskiego oraz j. niemieckiego ( kontynuacja lub od podstaw). Aby dobrze przygotować absolwentów tego kierunku do egzaminu maturalnego i kontynuowania nauki na wyższych uczelniach technicznych jako przedmioty rozszerzone proponujemy matematykę i fizykę.
Od roku szkolnego 2016/17 uczniowie klas mechatronicznych objęci zostaną patronatem firmy SecoWarwick

Kształcenie zawodowe realizowane w zakresie teoretycznym i praktycznym ma na celu przygotować przyszłego absolwenta do wykonywania następujących zadań zawodowych:

W zakresie kwalifikacji ELM.03 . Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych:
1) montowania urządzeń i systemów mechatronicznych,  
2) wykonywania rozruchu urządzeń i systemów mechatronicznych,  
3) wykonywania konserwacji urządzeń i systemów mechatronicznych. 
 
W zakresie kwalifikacji ELM.06 . Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych:
1) eksploatowania urządzeń i systemów mechatronicznych,
2) tworzenia dokumentacji technicznej urządzeń i systemów mechatronicznych,
3) programowania urządzeń i systemów mechatronicznych. 

Po zdaniu dwóch egzaminów potwierdzających kwalifikacje w tym zawodzie absolwent szkoły otrzymuje dyplom potwierdzający tytuł technika mechatronika.

Technik pojazdów samochodowych - uczniowie w czasie pięcioletniej nauki zdobywają kwalifikacje zawodowe technika pojazdów samochodowych oraz realizują program kształcenia ogólnego kończący się egzaminem maturalnym. Uczą się dwóch języków obcych : j. angielskiego oraz j. niemieckiego ( kontynuacja lub od podstaw). Aby dobrze przygotować absolwentów tego kierunku do egzaminu maturalnego i kontynuowania nauki na wyższych uczelniach technicznych jako przedmioty rozszerzone proponujemy matematykę i fizykę.
Kształcenie zawodowe realizowane w zakresie teoretycznym i praktycznym ma na celu przygotować przyszłego absolwenta do wykonywania następujących zadań zawodowych:
W zakresie kwalifikacji MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych:
1) wykonywania przeglądów podzespołów i zespołów stosowanych w pojazdach samochodowych;
2) diagnozowania stanu technicznego podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych;
3) wykonywania napraw pojazdów samochodowych. 
 W zakresie kwalifikacji MOT.06 . Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych:
1) diagnozowania stanu technicznego pojazdów samochodowych;
2) obsługiwania i naprawiania pojazdów samochodowych;
3) organizowanie i nadzorowanie procesu obsługi pojazdów samochodowych;
4) przeprowadzanie badań technicznych pojazdów samochodowych
Po zdaniu  egzaminów potwierdzających kwalifikacje w tym zawodzie absolwent szkoły otrzymuje dyplom potwierdzający tytuł technika pojazdów samochodowych.

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - uczniowie w czasie pięcioletniej nauki zdobywają kwalifikacje zawodowe technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz realizują program kształcenia ogólnego kończący się egzaminem maturalnym. Uczą się dwóch języków obcych : j. angielskiego oraz j. niemieckiego ( kontynuacja lub od podstaw). Aby dobrze przygotować absolwentów tego kierunku do egzaminu maturalnego i kontynuowania nauki na wyższych uczelniach technicznych jako przedmioty rozszerzone proponujemy matematykę i fizykę.
Kształcenie zawodowe realizowane w zakresie teoretycznym i praktycznym ma na celu przygotować przyszłego absolwenta do wykonywania następujących zadań zawodowych:
W zakresie kwalifikacji ELE.10 . Montaż i uruchamianie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej:
1) montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej;
2) wykonywania montażu, uruchamiania urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz wyceny robót. 
  W zakresie kwalifikacji ELE.11 . Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej:
1) wykonywania konserwacji oraz napraw urządzeń i systemów energetyki odnawialnej;
2) monitorowania i nadzoru urządzeń i systemów energetyki odnawialnej;
3) oceny oddziaływana urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na środowisko. 
Po zdaniu dwóch egzaminów potwierdzających kwalifikacje w tym zawodzie absolwent szkoły otrzymuje dyplom potwierdzający tytuł technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.